Program

Program semináře

Kategorie

Výchovné nástroje pro světlušky a vlčata

  • Kategorie: Celoroční činnost
  • Délka: 90 minut
  • Kapacita: 30
Lektoři
Dana Tarantová (Komtesa)

Přesunula jsem se z města na ves do Krušných hor a užívám si s rodinou krás nádherné pohraniční krajiny. Pracuji taktéž na vrcholku kopců v jednom horském centru, kde se zaměřuji na cestovní ruch, projekty, němčinu a programy pro školní kolektivy. Vedu svou šestku světlušek v oddíle Sedmikrásek v Mostě, jsme nový oddíl, s vedením oddílu jsme skvělá parta žen a moc nás to baví. Světlušky vedu dohromady již 10 rokem, předtím jsem působila v Neštěmicích. Vždy jsem byla skautsky aktivní, příprava expo stánku na Jamboree v Anglii 2007, práce v kontingentu Roverway 2009, práce na nových stezkách VaS, členka Odboru vlčat a světlušek od roku 2010, velitelka štábu ZVaS od roku 2016.

Popis

Jaké výchovné nástroje můžeme použít při přípravě programu v návaznosti na skautskou výchovnou metodu (vlčci a světýlka, časopisy, ZVaS, cestičky, …)?

Pro program vlčat, světlušek a žabiček je možné použít mnoho již připravených materiálů, brožurek, knížek,... Nechte se inspirovat, vyměňte si své zkušenosti a nápady s ostatními vedoucími.