Program

Program semináře

Kategorie

Fungující roj světlušek

  • Kategorie: Smečka/roj/oddíl
  • Délka: 90 minut
  • Kapacita: 30
Lektoři
Dana Tarantová (Komtesa)

Přesunula jsem se z města na ves do Krušných hor a užívám si s rodinou krás nádherné pohraniční krajiny. Pracuji taktéž na vrcholku kopců v jednom horském centru, kde se zaměřuji na cestovní ruch, projekty, němčinu a programy pro školní kolektivy. Vedu svou šestku světlušek v oddíle Sedmikrásek v Mostě, jsme nový oddíl, s vedením oddílu jsme skvělá parta žen a moc nás to baví. Světlušky vedu dohromady již 10 rokem, předtím jsem působila v Neštěmicích. Vždy jsem byla skautsky aktivní, příprava expo stánku na Jamboree v Anglii 2007, práce v kontingentu Roverway 2009, práce na nových stezkách VaS, členka Odboru vlčat a světlušek od roku 2010, velitelka štábu ZVaS od roku 2016.

Popis

Vedeš světlušky, nebo s nimi právě začínáš? Přijď a dozvíš se vše podstatné pro fungující roj plný spokojených vedoucích a čilých světlušek.

Program fungující roj je určen pro začínající i zkušené vedoucí světlušek. Povíme si o struktuře roje, fungujících šestkách (šestnicích), komunikaci s rodiči, plánování činnosti roje, rituály roje, práci s jednotlivými světluškami a povíme si další potřebné informace, které ti pomohou s vedením fungujícího roje. Velkou část tohoto programu budeme věnovat výměně zkušeností, nápadů a vzájemného sdílení. Přines s sebou fotografie, kroniky, poznámky, rojovou hůl, lucernu, rojové vylepšováky… poděl se s ostatními Velkými světluškami.