Program

Program semináře

Kategorie

Příprava na ZVaS

  • Kategorie: Celoroční činnost
  • Délka: 75 minut
  • Kapacita: 30
Lektoři
Tomáš Kurc (Šůgr)

Do oddílu jsem vstoupil jako 10letý v roce 1996, od té doby jsem si prošel prakticky všemi výchovnými kategoriemi. Později jsem se stal na několik let zástupcem vůdce oddílu, který jsem následně na 2 roky převzal. V roce 2013 jsem se vrátil na post zástupce vůdce oddílu a stal jsem se vedoucím střediska, kterého zastávám i v současnosti. Na podzim hodlám kandidovat na předsedu okresu, kde zastávám od roku 2016 pozici místopředsedy. Mám za sebou organizaci několika větších akcí (s vedením početného týmu), mimo jiné i krajského ZVaSu, organizuji příští celostátní ZVaS. Podílel jsem se na přípravě nových pravidel ZVaSu. V civilním životě se živím jako koordinátor projektů a CAD modelář v jedné menší firmě, jejímž hlavním zákazníkem je ŠKODA auto. Ve volném čase mě kromě životu s partnerkou a skautování baví také sport, především florbal, kterému se věnuji 13 let závodně. A když zbude čas, rád cestuji.

Popis

Jak připravit na ZVaS vlčata a světlušky (možné alternativy programu, zpětná vazba,...) ale i sami sebe jako vedoucí (nebo možná i organizátory?).

Pobavíme se o nových disciplínách ZVaS a o tom, jak na ně připravit nejen VaS jinak, než jen formou prostého nácviku jednotlivých úkolů, ale také sebe jako vedoucí družiny (či organizátory akce). Řekneme si také něco k tomu, jak je ZVaS provázaný se stezkou/cestičkou a jak toho využít, zmíníme se rovněž o zpětné vazbě a její hodnotě. A jistě zbyde prostor i na dotazy, diskuzy a sdílení zkušeností.