Program

Program semináře

Kategorie

Celoroční program

  • Kategorie: Schůzka
  • Délka: 90 minut
  • Kapacita: 30
Lektoři
Jiří Bican (Piškot)

Už více než 10 let spoluvedu oddíl v pražských Strašnicích. Nejprve jsem vedl skautskou družinu, poté jsem mnoho let dělal Velkou světlušku. Kromě aktivního působení u oddílu se přes pět let věnuji skautskému vzdělávání vůdců. Živím se jako programátor a mezi mé koníčky patří hudba a trekování.

Popis

Řeč nebude o celoroční hře, ale o přístupu k přípravě celoročního programu, jak to učit rádce a jak nám v tom může pomáhat práce se skautskou výchovnou metodou.

Kvalitní program se nepozná podle počtu her, ani podle času, který jsme strávili přípravou. Tak podle čeho? Snad podle toho, jak to děti baví? Skaut je o výchově, že. A baví děti výchova?

Blok programu je vhodný jak pro rádce (vůdce), pro které příprava programu znamená především vymýšlení her, tak pro zkušenější vedoucí, kteří sice vědí, jak připravit kvalitní celoroční program, ale už moc nevědí, jak při přípravě spolupracovat s rádci a tuto zkušenost jim předávat. Řeč bude o tom, jak vůbec nějaký celoroční program začít připravovat, o věcech, na které je dobré nezapomínat, že i když se zrovna nic nehraje, může to být skvělý program, a o praktickém využití skautské výchovné metody ve všedním životě oddílů.