Program

Program semináře

Kategorie

Lucinka a kouzelná lucerna 1

  • Kategorie: SR
  • Délka: 60 minut
  • Kapacita: 60
Lektoři
Martin Rydlo (Rudolf)

Jsem již třetí generace v naší rodině, která se zapojila do Junáku. Členem Junáku jsem od roku 1993, kdy jsem nastoupil do 1. oddílu vodních skautů Albatros v Novém městě nad Metují. Jsem profesně informatik se zaměřením na počítačové sítě a produkty Microsoft. Aktuálně pracuji v Nemocnci na Homolce v Praze jako Administrátor IT. V roce 2016 jsem se znovu zapojil do činnosti v organizaci a beru velké akce jako osobní výzvu. V roce 2017 jsem se stal členem Skautské ochranné služby. Jsem oddílovým rádcem ve 2. oddíle Skarabeus Kladno, kde se věnuji družině světlušek. V roce 2019 jsem si začal dodělávat skautské vzdělání a začal jsem tím, že jsem úspěšně složil "Čekatelskou zkoušku".

Jitka Mertlíková (Baff)

Pocházím z malebného městečka Rtyně v Podkrkonoší. Pracovně se pohybuji především ve vzdělávání - od maličkých dětí až po dospěláky a to jak v soukromém, tak i neziskovém sektoru. Ráda tvořím smysluplné projekty, které mají přesah. Kromě skautingu mám ráda cestování, dlouhé diskuse nad sklenkou vína nebo hrnkem čaje, knihy, turistiku a putování pod širým nebem. Ve skautu působím v oddíle jako vedoucí a na kraji jako volený člen a výchovná zpravodajka.

Popis

Lucinka spolu se svými kamarádkami světluškami poznává přírodu, učí se být dobrou kamarádkou a pomáhá ostatním. Jednou však Zvídalka nepřišla mezi ostatní. Co se jí stalo? Je snad nemocná? Vydejte se spolu s ostatními světluškami zjistit, proč Zvídalka nepřišla. Možná ani netušíte, že to může být velké dobrodružství.

Přijď si prožít kus symbolického rámce světlušek s odkazy na příslušné body cestičky.

 

Bloky v pátek večer, v sobotu odpoledne a v sobotu večer tvoří jeden celkem, prosím registrujte se na všechny tři.